Strony

.864. Vidova Gora i Pustinja Blaca

 owsianka z kaszą jaglaną, bananem, arbuzem, twarożkiem, masłem orzechowym i cynamonem
oatmeal with millet, banana, watermelon, quark, peanut butter and cinnamon


Co zobaczyć na wyspie Brać? Na pewno koniecznie pojechać na Vidovą górę. Jako najwyższy punkt na wyspie szczyci się genialnym widokiem na góry, sąsiadujące miasta, porty, zatoki.


Drugim punktem godnym uwagi jest Pustinja Blaca, będąca szesnastowiecznym klasztorem ukrytym pomiędzy skałami. Najbardziej od razu zainteresował mnie fakt jego wzniesienia. Jak w szesnastym wieku (a pewnie jeszcze w piętnastym, zważając na trud wybudowania budynku w takich warunkach) dostarczono do tej doliny surowce do budowy, albo chociażby robotników? Odosobnione, wykute w skale z dojściem tylko wąskimi kamiennymi ścieżkami wśród gór i lasów, robi wrażenie. Sama droga do tego miejsca nie jest gorsza - całą pieszą wędrówkę pokonaliśmy w towarzystwie dziesiątek motyli. Pojawiały się znikąd i znikały równie szybko gdy tylko próbowałam dopaść je z aparatem ;) W zamian "dopadłam" jaszczurkę. 
Samotnia ta w dalszym ciągu wydaje się być zamieszkała - na polanie obok posadzono pomidory i winogrona, a na widocznym wyżej zdjęciu można zauważyć mały uchwyt z panelem słonecznym w okolicach dachu.

7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. To prawda, jesteś niesamowicie podobna do swojej mamy. I to chyba dobrze, bo obie jesteście bardzo ładne :-)

   Usuń
 2. ale jesteś podobna do mamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam tamto miejsce, ma w sobie jakąś magię. i wypatrzyłaś to drzewo, o którym ci mówiłam? :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa i bogata w przydatną wiedzę
  strona. Gratulujemy twórcom. Zapraszamy na
  moją

  My web page :: katalog stron

  OdpowiedzUsuń