Strony

Napijmy się!

I nie, nie chodzi tu o alkohol, ale o coś co jest nam do życia niezbędne: woda!


Choć mówi się o tym dużo, wiele osób w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak pozytywnie odpowiednia ilość wody wpływa na nasz organizm. Sama znam wiele osób, który aspekt ten zaniedbują i uważają za nieistotny. Tym czasem jedne z głównych zalet picia wody to: usuwanie toksyn z organizmu, utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała, transport składników odżywczych, woda zadba o dobry stan naszej cery oraz przywróci dobre samopoczucie poprzez dotlenienie organizmu. Picie wody obniża również nasz apetyt, ponieważ często mylimy potrzebę jedzenia z po prostu pragnieniem. Pobudza także nasz metabolizm oraz pomaga w pozbyciu się cellulitu. "Już 10% ubytek wody z organizmu powoduje całkowitą niezdolność do wykonywania jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Gdy straty wody przekraczają 20-22% człowiek umiera." 


Jak sobie pomóc? Napij się! Pamiętaj o odpowiedniej ilości wody w ciągu całego dnia.
Czasem jednak, w nawale obowiązków trudno jest pamiętać o sięgnięciu po nawet szklankę płynu, a co dopiero zalecane 2 litry. Tu z pomocą przychodzi darmowa aplikacja Muszynianki, dostępna od niedawna w systemie Android. Wystarczy wprowadzić kilka informacji o naszym stylu życia, płci, wieku i wadze by po krótkiej chwili otrzymać spersonalizowany profil z ustawionym calem na każdy dzień: zalecaną dla nas ilością wody. 
Ustawić możemy również miarkę jaką chcemy wykorzystywać podczas picia - czy to 0,5l butelka czy zwykła czy większa szklanka, mamy tutaj pełną dowolność, przecież chodzi o to, żeby to nam było wygodnie. W równych odstępach czasu w ciągu dnia aplikacja przypomina nam o konieczności sięgnięcia po wodę, a my na bieżąco obserwujemy ile zostało nam jeszcze do ostatecznego dziennego celu. 


Na akranie pojawia się również opcja zaznaczenia czy piliśmy tego dnia dużo kawy lub mieliśmy sporą aktywność fizyczną (maraton, długa wędrówka, praca fizyczna...), jeśli tak, jednym kliknięciem nasz cel zostaje powiększony o parę szklanek.

Aplikacja działa bardzo intuicyjnie i chociaż sama od dawna piję sporo wody, często zdarzało mi się, że wypijałam na raz całą 1,5 litrową butelkę. Jakkolwiek to zabrzmi, dzięki smartphonie czuję się lepiej, bo nauczyłam się regularności w nawadnianiu organizmu. Dopiero teraz działa na pełnych obrotach :)

7 komentarzy:

 1. Akurat z nawadnianiem problemu nie mam żadnego. Ale wiem, jak trudno mi było na początku, dlatego aplikację uważam za bardzo przydatną! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sama z siebie często sięgam po wodę. Najlepiej mieć cały czas pełną szklankę, a zawsze się skusi na kilka łyków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja tam zawsze wybieram wodę z dodatkami - miętą, cytryną, grejfrutem, sokiem z malin... chociaż muszę przyznać, że nic tak nie zaspokaja pragnienia jak sama czysta woda :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej :) probowalas odzywki bialkowej 9d sfd? Co myslisz o jej skladzie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna aplikacja, bardzo się przydaje!

  OdpowiedzUsuń